Informacje kontaktowe:

Blog – pytania i współpraca
Szkolenia – kontakt i pytania
Marcel Mieszkalski
792 542 652
Gabinet Wrocław – Marcel Mieszkalski
Pracownia Zdrowia
ul. Dąbrowskiego 42
50-457 Wrocław
570 155 000
Gabinet Kolbuszowa – Sławomir Mokrzycki
Przychodnia Rehabilitacyjna
Nowe Miasto 51
36-100 Kolbuszowa
667 882 992

TERAPIA PUNKTÓW SPUSTOWYCH

CENA: 1000zł

 

KURS KIEROWANY DO: fizjoterapeutów, studentów fizjoterapii, studentów i absolwentów kierunku technik masażu, lekarzy

Gwarancją miejsca jest wpłata zaliczki w wysokości 300 zł na podany przez nas mailowo nr konta.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

ZAPISZ SIĘ

DATA I MIEJSCE

Miasto: Lublin - Data: 27-28.11.2017 - Wolne miejsca: dostępne

Miasto: Wrocław - Data: 11-12.06.2018 - Wolne miejsca: dostępne

OPIS SZKOLENIA

Terapia Punktów Spustowych (TPS) to świetna metoda do pracy z układem narządu ruchu. Jest to idealne uzupełnienie Masażu Tkanek Głębokich, Rozluźniania Mięśniowo Powięziowego czy innych form manualnego leczenia tkanek miękkich. Aby skutecznie pracować z punktami spustowymi należy rozumieć procesy ich powstawania, a także znać skuteczne metody do pracy z nimi, komfortowe dla pacjenta oraz terapeuty.

Terminarz godzinowy zajęć:
Dzień I – godz. 9:00-18:00
Dzień II – godz. 9:00-18:00
Podczas szkolenia Terapia Punktów Spustowych
  • Poznasz mechanizmy powstawania punktów spustowych.
  • Dowiesz się jak lokalizować problematyczne obszary ciała pacjenta, które są przyczyną jego dolegliwości, a nie samym skutkiem przez co Twoja terapia będzie miała długotrwałe efekty.
  • Podszkolisz swoją palpację i poznasz ćwiczenia rozwijające ten cudowny i jakże ważny dla nas zmysł.
  • Nauczysz się wzrokowego oceniania pacjentów i dowiesz się na co warto zwracać uwagę.
  • Dowiesz się czym jest protokół palpacyjny, jak go wykonywać, a także jakie korzyści przyniesie ci wdrożenie go jako rutynowego badania diagnostycznego.
  • Poznasz kilka metod pracy z Punktami Spustowymi: MTG, masaż poprzeczny, rozluźnianie mięśniowo-powięziowe, kompresja ischemiczna i kluczowe ROZLUŹNIANIE POZYCYJNE.
Dodatkowo:

Nauczysz się pracować na wielu strukturach mięśniowo-powięziowych, a także dowiesz się jak łączyć Terapię Punktów Spustowych z innymi metodami terapeutycznymi.

Przykładowe struktury na których nauczysz się pracować:

Mięsień czołowy, skroniowy, żwacz, mięśnie podpotyliczne, MOS, mięśnie pochyłe, piersiowy większy i mniejszy, dwugłowy ramienia, trójgłowy ramienia, czworoboczny, podgrzebieniowy, lędźwiowy większym, biodrowy, czworoboczny lędźwi, prostu uda, grupa kulszowo-goleniowa, brzuchaty łydki, płaszczkowaty, piszczelowy przedni, rozcięgno podeszwowe i wiele innych…

Miesiąc przed rozpoczęciem kursu każdy uczestnik dostanie dostęp do materiałów teoretycznych, w tym filmów, pozwalających przygotować się do intensywnego dwudniowego szkolenia.

WYKŁADOWCY

Poznaj kadrę naszych specjalistów

MGR PATRYK SOBOTKA

Instruktor, Fizjoterapeuta
Fizjoterapeuta z wykształcenia, masażysta z zamiłowania. W człowieku interesuje go wszystko co miękkie i co da się rozluźnić, wydłużyć i poprawić ruchomość. W czasie gdy nie leczy ludzi zajmuję się fotografią i montażem. Bacznie obserwuje nowe media i rozwój internetowego video, które stara się połączyć z tym co lubi najbardziej, czyli fizjoterapią i masażem, stąd Projekt Masaż.

MGR MACIEJ DUCZYŃSKI

Instruktor, Fizjoterapeuta
Jest dyplomowanym masażystą i fizjoterapeutą z dużym zamiłowaniem do neurologii. Poza przygotowywaniem dla Was filmów i artykułów, zawodowo zajmuje się masażem leczniczym i rehabilitacją neurologiczną. Prywatnie jest molem książkowym i pasjonatem eksploracji przestrzeni kosmicznej. Zanim sam wyleci na orbitę lub dalej, nagra jeszcze kilka filmów.

LOKALIZACJA

Hotel Campanile

ul. Lubomelska 14

20-067 Lublin

TERAPIA PUNKTÓW SPUSTOWYCH - Fizjopassion