Informacje kontaktowe:

Blog – pytania i współpraca
Szkolenia – kontakt i pytania
Marcel Mieszkalski
792 542 652
Gabinet Wrocław – Marcel Mieszkalski
Pracownia Zdrowia
ul. Dąbrowskiego 42
50-457 Wrocław
570 155 000
Gabinet Kolbuszowa – Sławomir Mokrzycki
Przychodnia Rehabilitacyjna
Nowe Miasto 51
36-100 Kolbuszowa
667 882 992

TERAPIA WISCERALNA W PRAKTYCE FIZJOTERAPEUTY

CENA: 1197zł

 

KURS KIEROWANY DO: fizjoterapeutów, studentów fizjoterapii, studentów i absolwentów kierunku technik masażu

Gwarancją miejsca jest wpłata zaliczki w wysokości 300 zł na podany przez nas mailowo nr konta.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

ZAPISZ SIĘ

DATA I MIEJSCE

Miasto: Warszawa - Data: 09-11.02.2018 - Wolne miejsca: dostępne

Miasto: Gdańsk - Data: 20-22.04.2018 - Wolne miejsca: dostępne

OPIS SZKOLENIA

Intensywne trzydniowe teoretyczno-praktyczne szkolenie prezentujące techniki osteopatii wisceralnej – jednego z głównych kierunków osteopatii.

Najnowsze techniki badań radiologicznych, echograficznych także biochemicznych ukazują ogromną korelację schorzeń układu trzewnego z dolegliwościami związanymi z kręgosłupem. Bezpośrednie nerwowo-mięśniowo-powięziowe połączenia między tymi układami nierzadko są pomijane w codziennej pracy z pacjentem.

Wg. J.P. Barrala wszelkiego rodzaju zablokowania w obrębie układu powięziowego, który podtrzymuje narządy klatki piersiowej i jamy brzusznej (poprzez krezki, więzadła, czy otrzewną) mogą powodować ograniczenia i problemy w obrębie narządu ruchu. Przykładowo dysfunkcje w obrębie odcinka szyjnego kręgosłupa mogą mieć powiązanie z dysfunkcją wątroby. Ta poprzez więzadło wątrobowo-przeponowe może przyczyniać się do zmniejszenia ruchomości przepony i zaburzeń oddechowych, co z kolei prowadzić może do większego zaangażowania mięśni pochyłych, czworobocznego, których przyczepy znajdują się właśnie a kręgach szyjnych.

Dzięki udziałowi w szkoleniu, kursant nabędzie niezbędnych umiejętności lokalizowania, diagnozowania i interpretowania bólu pochodzenia wisceralnego. Co najważniejsze, pozna skuteczne techniki osteopatyczne i terapii manualnej dzięki zastosowaniu których, organizm chorego w maksymalnie możliwym stopniu odzyska równowagę zapewniającą zdrowie.

Terminarz godzinowy zajęć:
Dzień I – godz. 9:00-17:00
Dzień II – godz. 9:00-17:00
Dzień III – godz. 9:00-13:00

WYKŁADOWCY

Poznaj kadrę naszych specjalistów

MGR MARCIN SZKOLNICKI

INSTRUKTOR, OSTEOPATA

Ukończył studia magisterskie na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu na kierunku fizjoterapia oraz studia osteopatyczne na Akademii Osteopatii w Poznaniu. Uczestnik licznych szkoleń z dziedziny fizjoterapii i MasterCourse’ów osteopatycznych, m.in. z zakresu pediatrii, ginekologii oraz układu nerwowego. Na co dzień związany z Systema Centrum Zdrowia.

TERAPIA WISCERALNA W PRAKTYCE FIZJOTERAPEUTY - Fizjopassion