fbpx
szkolenia@fizjopassion.pl 730-333-802
Koszyk Zaloguj / Zarejestruj
Blog – pytania i współpraca
Szkolenia – kontakt i pytania
Alicja Tupaj Koordynator ds. szkoleń
Gabinet Wrocław – Marcel Mieszkalski
Gabinet Kolbuszowa – Sławomir Mokrzycki
logo
logo

MASAŻ TKANEK GŁĘBOKICH

CENA: 2100zł

 

KURS KIEROWANY DO: fizjoterapeutów, studentów fizjoterapii, studentów i absolwentów kierunku technik masażu, lekarzy

Gwarancją miejsca jest wpłata zaliczki w wysokości 300 zł na podany przez nas mailowo nr konta.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

ZAPISZ SIĘ

DATA I MIEJSCE

Miasto: Wrocław - Data: 18-23.08.2020
Wolne miejsca: brak

FORMULARZ ZAPISUPamiętaj, że dane z formularza wykorzystamy przy wystawieniu certyfikatu szkoleniowego.
Podaj więc takie dane, które będą zgodne z Twoimi oczekiwaniami względem certyfikatu.

OPIS SZKOLENIA

Masaż tkanek głębokich – ta forma manualnej pracy z ciałem to świadome, nieschematyczne podążanie za funkcją układu mięśniowo-powięziowego. Uwalnianie napięć w obrębie tkanki miękkiej, poprawa ich przesuwalności i elastyczności w jak najskuteczniejszy, najbardziej ergonomiczny i ekonomiczny sposób. Jest to coraz popularniejsza i BARDZO SKUTECZNA forma masażu, która pozwala na skuteczne rozwiązywanie zaburzeń w obrębie narządu ruchu.

Proponowany przez nas kurs obejmuje 70 godzin lekcyjnych, skupiamy się przede wszystkim na praktycznych aspektach wykorzystania metody. Przez 6 dni w sposób zrozumiały przybliżymy i nauczymy was posługiwać się koncepcją Masażu Tkanek Głębokich. Po ukończeniu kursu uczestnik otrzymuje konkretną dawkę wiedzy i umiejętności, które od razu może wykorzystać w pracy z pacjentem, obszerny skrypt oraz certyfikat w języku polskim i angielskim.

Terminarz godzinowy zajęć:
Dzień I-VI – godz. 9:00-17:00
Dzień I – 9:00-17:00

 

1. Przywitanie i zapoznanie się.
2. Prezentacja dotycząca ogólnych zasad w Masażu Tkanek Głębokich: historia, techniki, narzędzia, SPOSÓB MYŚLENIA TERAPEUTY w MTG, WNIOSKOWANIE, podejście do pacjenta.
3. Wykorzystanie technik MTG w praktyce, zapoznanie się z narzędziami terapeutycznymi. Wykorzystanie w praktyce wybierania luzu tkankowego, nauka poszukiwania restrykcji tkankowych. Wykorzystanie ruchu biernego i czynnego. OMÓWIENIE ISTOTNOŚCI PRACY W PRZEGRODACH MIĘŚNIOWYCH POD KĄTEM PRACY Z PĘCZKAMI NERWOWO NACZYNIOWYMI. Ogólna praca na grzbiecie i tylnej stronie podudzia.
4. WYWIAD na potrzeby Masażu Tkanek Głębokich.
5. PROTOKÓŁ PALPACYJNY jako niestandardowe podejście do ogólnej diagnostyki pacjenta (teoria i praktyka).

Dzień II – 9:00-17:00

 

1. Podsumowanie informacji z dnia pierwszego, krótka powtórka.
2. Prezentacja dotycząca roli powięzi w Masażu Tkanek Głębokich. Mechanorecepcja, tensegracja, cylindrowy podział ciała, wpływ technik MTG na inne układy.
3. Techniki Masażu Tkanek Głębokich w pracy ze stopą (część grzbietowa, część podeszwa, pięta), podudziem (część przednia i tylna), udem (grupa kulszowo-goleniowa, naprężacz powięzi szerokiej i pasmo biodrowo piszczelowe).
4. Omówienie problemu ostrogi piętowej, zespołu ciasnoty przedziałów powięziowych goleni i skręcenia stawu skokowego z wykorzystaniem technik i sposobu myślenia z MTG i elementy innych skutecznych metod terapii manualnej.

Dzień III – 9:00-17:00

 

1. Podsumowanie informacji z dnia drugiego, krótka powtórka.
2. Analiza posturalna – omówienie postawy pacjenta, analiza zależności pomiędzy postawą a odczuwanymi dolegliwościami. 3. Synteza oceny postawy i protokołu palpacyjnego jako podstawy badania pacjenta.
4. Techniki z Masażu Tkanek Głębokich na udzie (grupie przywodzicieli i mięśniu czworogłowym uda), grupie mięśni pośladkowych i innych rotatorach zewnętrznych stawu biodrowego.
5. Techniki MTG (i nie tylko) przy pracy ze stawem kolanowym, praca z rzepką i dołem podkolanowym.
6. Omówienie problemu zwyrodnienia stawu biodrowego, kolana skoczka, kolana biegacza, uszkodzenia łąkotek, bocznego przyparcia rzepki z wykorzystaniem technik MTG.
7. Elementy diagnostyki różnicowej w obszarze cylindra brzusznego wraz fizykalnym badaniem jamy brzusznej.
Powierzchowna praca na mięśniach brzucha.

Dzień IV – 9:00-17:00

 

1. Podsumowanie informacji z dnia trzeciego, krótka powtórka.
2. Omówienie „Głębokiej trójcy”, wzajemne relacje mięśnia biodrowego, lędźwiowego i przepony. Sens pracy z tymi strukturami. Problemy kliniczne angażujące, bądź będące przyczyną głębokich zginaczy stawu biodrowego i przepony.
3. Techniki Masażu Tkanek Głębokich (i nie tylko) na mięsień biodrowo-lędźwiowy i przeponę.
4. Techniki Masażu Tkanek Głębokich i rozluźniania mięśniowo powięziowego przy pracy z powięzią piersiowo-lędźwiową, mięśniem czworobocznym lędźwi i prostownikiem odcinka LS.
5. Omówienie problemów klinicznych związanych z dolegliwościami bólowymi odcinka lędźwiowo-krzyżowego i miednicy: dyskopatia, dysfunkcje stawów międzywyrostkowych i krzyżowo-biodrowych. Propozycje pracy wykorzystując techniki z MTG i edukacja pacjenta.
6. Techniki Masażu Tkanek Głębokich (i nie tylko) przy pracy z kręgosłupem piersiowym i globalną pracą z klatką piersiową.

Dzień V – 9:00-17:00

 

1. Podsumowanie informacji z dnia czwartego, krótka powtórka.
2. Techniki MTG przy pracy z mięśniem najszerszym grzbietu, obłym większym, mięśniami równoległobocznymi, piersiowym większym i mniejszym, zębatym przednim.
3. Omówienie możliwości pracy z łopatką i jej ułożenia względem kręgosłupa piersiowego i klatki piersiowej.
4. Techniki MTG przy pracy z mięśniami łączącymi łopatkę z kością ramienną: mięsień nadgrzebieniowy i podgrzebieniowy, obły mniejszym i większy, podłopatkowy.
5. Omówienie problemu protrakcji barków i problemu decentralizacji głowy kości ramiennej.
6. Techniki MTG przy pracy z mięśniem naramiennym, grupą przednią i tylną ramienia, zginaczami i prostownikami nadgarstka i palców.
7. Omówienie problemu łokcia tenisisty, golfisty i zespołu kanału cieśni nadgarstka. Propozycje pracy wykorzystując techniki z MTG.
8. Napięciowe bóle głowy – diagnostyka i propozycje leczenia, wykład.

Dzień VI – 9:00-17:00

 

1. Techniki Masażu Tkanek Głębokich (i nie tylko) przy pracy z kręgosłupem szyjnym i karkiem.
2. Techniki MTG przy pracy z mięśniem czworobocznym, dźwigaczem łopatki, mięśniami pochyłymi, prostownikiem odcinka szyjnego, mięśniami podpotylicznymi i czepcem ścięgnistym.
3. Omówienie problemu zespołu górnego otworu klatki piersiowej i zespołu skrzyżowania górnego jako głównego problemu posturalnego dotyczącego kompleksu barkowego, szyi i głowy. Propozycje pracy wykorzystując techniki z MTG.
4. Aparat stomatognatyczny – omówienie zależności anatomicznych pomiędzy kością gnykową, żuchwą, szczęką i stawem skroniowo-żuchwowym, fizjologia stresu biologicznego, embriologiczne i neurologiczne korelacje między stawem skroniowo-żuchwowym i dużymi stawami ciała.
5. Techniki MTG (i nie tylko) w pracy z mięśniem skroniowym, żwaczem, skrzydłowym przyśrodkowym i bocznym oraz mięśniami nad i podgnykowymi.
6. Omówienie problemu stawu skroniowo-żuchwowego oraz innych dysfunkcji aparatu stomatognatycznego. Propozycje pracy wykorzystując techniki z MTG.
7. Rozdanie certyfikatów, pożegnanie się i wspólna fotka!

WYKŁADOWCY

Poznaj kadrę naszych specjalistów

MGR PATRYK SOBOTKA

Instruktor, Fizjoterapeuta

Fizjoterapeuta z wykształcenia, masażysta z zamiłowania. W człowieku interesuje go wszystko co miękkie i co da się rozluźnić, wydłużyć i poprawić ruchomość. W czasie gdy nie leczy ludzi zajmuję się fotografią i montażem. Bacznie obserwuje nowe media i rozwój internetowego video, które stara się połączyć z tym co lubi najbardziej, czyli fizjoterapią i masażem, stąd Projekt Masaż.

DR MACIEJ DUCZYŃSKI

Instruktor, Fizjoterapeuta

Fizjoterapeuta, absolwent studiów doktoranckich na wydziale Nauk o Zdrowiu. W swojej pracy szczególną uwagę przywiązuje do człowieka, nie tylko od strony anatomicznej i fizjologicznej, ale również emocjonalnej. Specjalizuje się w pracy z pacjentami neurologicznymi oraz cierpiącymi na zaburzenia trawienia. W wolnym czasie stawia głównie na aktywność fizyczną i dalsze zdobywanie wiedzy i umiejętności, aby jeszcze skuteczniej pomagać swoim pacjentom.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zapoznałem się z polityką prywatności i akceptuję warunki w niej zawarte

 ALICJA TUPAJ

Koordynator ds. szkoleń

 

szkolenia@fizjopassion.pl
730 333 802

szkolenia@fizjopassion.pl

730 333 802

SPRAWDŹ NAJCZĘŚCIEJ WYBIERANE SZKOLENIA

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

ZAPISZ SIĘ

LOKALIZACJA

Hotel Campanile

ul. Lubomelska 14

20-067 Lublin

Zostaw komentarz

Twoja opinia jest dla nas bardzo cenna. Twój email nie zostanie opublikowany.

Proszę czekać...

Masaż tkanek głębokich - kursy dla fizjoterapeutów - Fizjopassion