Siedzący tryb życia – realny problem czy zwykła wymówka?

Zapraszamy na bezpłatny webinar ‘Siedzący tryb życia – realny problem czy dobra wymówka?’. Przygotowaliśmy ogrom wiedzy na temat tego czy siedzenie faktycznie nam szkodzi i jakie konsekwencje wiążą się z nieprawidłowymi nawykami.

Na pewno znasz ze swojej praktyki historie, w których pacjent wszystkie swoje dolegliwości zrzuca na karb siedzącego charakteru pracy. Czy tacy pacjenci mają rację czy są w totalnym błędzie? Może prawda leży gdzieś po środku?

Na te i inne pytania odpowiemy podczas webinaru, na który możesz się zapisać klikając przycisk ‘ZAPISZ SIĘ’ w panelu informacyjnym.

Na podany w formularzu adres email otrzymasz potwierdzenie rejestracji. Zapisz się już teraz, a my przypomnimy Ci o webinarze dzień wcześniej i 30 minut przed rozpoczęciem wydarzenia na żywo.

Retransmisja webinaru będzie dostępna przez 3 dni na stronie www.fizjopassion.pl/webinary, a następnie jeśli chcesz uzyskać do niej dożywotni dostęp to zapraszamy do zakupu praktycznego kursu online, w ramach którego prezentujemy możliwości pracy z pacjentami prowadzącymi siedzący tryb życia.

 • 00

  dni

 • 00

  godzin

 • 00

  minut

 • 00

  sekund

Harmonogram

9:00 - 9:50
Anatomia i biomechanika 'siedzącego trybu życia'
Z tej części dowiesz się jakie strefy ludzkiego ciała są najczęstszymi ofiarami braku ruchu i nieprawidłowych nawyków związanych z siedzącym trybem życia.
Prowadzący:
Dariusz Kowalski
9:50 - 10:40
Czy siedzący tryb życia faktycznie nam szkodzi?
Z tej części dowiesz się dlaczego aktualne badania sugerują, że siedzący tryb życia nie koreluje bezpośrednio z bólem oraz czym jest ogólny syndrom adaptacji i jakie jest jego znaczenie w kontekście pacjentów prowadzących siedzący tryb życia.
Prowadzący:
Marcel Mieszkalski
10:40 - 11:30
Czy aktywność jest najlepszym lekiem dla pacjentów prowadzących siedzący tryb życia?
Z tej części dowiesz się czy istnieje faktycznie coś takiego jak ergonomiczna pozycja siedząca i czy aktywność fizyczna może się okazać szkodliwa w przypadku siedzącego trybu życia.
Prowadzący:
Jakub Durczak
11:30 - 12:00
Sesja Q&A
Odpowiadamy na Twoje pytania, zadane podczas webinaru na żywo.
Prowadzący:
Dariusz Kowalski, Jakub Durczak, Marcel Mieszkalski
Dariusz Kowalski
Fizjoterapeuta, Osteopata
Jestem Darek i chcę Ci trochę pomóc zgłębić tę mega złożoną zagadkę, jaką stanowi ludzkie ciało. Gdzie szukać źródła dolegliwości? Jaki test wykonać? Którą ścieżką terapeutyczną podążyć? Wcale nie tak dawno temu sam przebijałem się przez gąszcz podobnych pytań - właściwie wciąż to robię, ale jeśli chcesz, to z chęcią podzielę się z Tobą odpowiedziami, które już znalazłem, a odpowiedzi na resztę pytań możemy poszukać wspólnie. Co robię zawodowo? Na co dzień pracuję w gabinecie, asystuję w szkole osteopatii, czasami bywam tłumaczem kursu lub branżowej książki. Poza tym razem z Marcelem i Kubą przygotowuję dla Ciebie nową dawkę wiedzy i motywacji! A co w czasie wolnym? Jeśli aktualnie jest zimno, to istnieje duża szansa, że znajdziesz mnie na szczycie najbliższej ośnieżonej góry z deską przypiętą do butów. Jeśli dodatkowo jest też ciemno, to wtedy już na pewno siedzę przy stole z jakąś planszówką.
Marcel Mieszkalski
Fizjoterapeuta, Osteopata
Magister fizjoterapii i osteopata z pasją, który od lat wspiera rozwój i edukację polskich terapeutów. Twórca marki Fizjopassion, zrzeszającej społeczność Fizjopasjonatów. Absolwent 5-letniego cyklu kształcenia osteopatycznego w Akademii Osteopatii w Krakowie. Po ukończeniu studiów związany z Akademią w roli asystenta, gdzie wspiera studentów jednego z poznańskich roczników. Ukończył kilkadziesiąt szkoleń z zakresu terapii manualnej, terapii wisceralnej czy terapii tkanek miękkich. Szczególnie zainteresowany anatomią w praktycznym wydaniu oraz zagadnieniami klinicznymi. Nieustannie rozwija się w ramach szkoleń podyplomowych pod okiem polskich i światowych pionierów medycyny osteopatycznej. Twierdzi, że zdobywanie wiedzy nie ma początku ani końca. Edukacja to dla niego proces zwany życiem.
Jakub Durczak
Fizjoterapeuta, Osteopata
Jestem fizjoterapeutą i osteopatą z ponad 15 letnim stażem. Od samego początku mojej drogi zawodowej bardzo intensywnie szkoliłem się podyplomowo zarówno w zakresie pracy poprzez ruch (PNF poziom 5, NDT Bobath dla dorosłych) jak i wszelkich form pracy manualnej. Pomimo ukończenia około 70 szkoleń mój głód wiedzy nie został zaspokojony a w głowie pojawiało się coraz więcej pytań. Odpowiedzi na wiele z nich uzyskałem podczas studiów osteopatycznych a na pozostałe ciągle szukam odpowiedzi ucząc się anatomii, embriologii i fizjologii oraz starając się zrozumieć interakcje między tymi naukami podstawowymi. Dlatego właśnie rozpocząłem naukę medycyny ewolucyjnej 😉 Z tych przemyśleń oraz doświadczeń zawodowych wyłonił się program mojego szkolenia "Skolioza okiem osteopaty" . Jest to szkolenie, na którym staram się jak najlepiej przekazać moje postrzeganie problemu skolioz i wad postawy oraz dać uczestnikom wszelkie narzędzia potrzebne do samodzielnej pracy.

Data

21 październik 2021

Czas

09:00 - 12:00

Więcej informacji

ZAPISZ SIĘ
Kategoria

Organizator

Fizjopassion
Telefon
+48 572 518 516
Email
kontakt@fizjopassion.pl
Strona WWW
https://fizjopassion.pl
ZAPISZ SIĘ

Prowadzący

 • Dariusz Kowalski
  Fizjoterapeuta, Osteopata

  Jestem Darek i chcę Ci trochę pomóc zgłębić tę mega złożoną zagadkę, jaką stanowi ludzkie ciało. Gdzie szukać źródła dolegliwości? Jaki test wykonać? Którą ścieżką terapeutyczną podążyć? Wcale nie tak dawno temu sam przebijałem się przez gąszcz podobnych pytań – właściwie wciąż to robię, ale jeśli chcesz, to z chęcią podzielę się z Tobą odpowiedziami, które już znalazłem, a odpowiedzi na resztę pytań możemy poszukać wspólnie.

  Co robię zawodowo? Na co dzień pracuję w gabinecie, asystuję w szkole osteopatii, czasami bywam tłumaczem kursu lub branżowej książki. Poza tym razem z Marcelem i Kubą przygotowuję dla Ciebie nową dawkę wiedzy i motywacji!

  A co w czasie wolnym? Jeśli aktualnie jest zimno, to istnieje duża szansa, że znajdziesz mnie na szczycie najbliższej ośnieżonej góry z deską przypiętą do butów. Jeśli dodatkowo jest też ciemno, to wtedy już na pewno siedzę przy stole z jakąś planszówką.

 • Jakub Durczak
  Fizjoterapeuta, Osteopata

  Jestem fizjoterapeutą i osteopatą z ponad 15 letnim stażem.

  Od samego początku mojej drogi zawodowej bardzo intensywnie szkoliłem się podyplomowo zarówno w zakresie pracy poprzez ruch (PNF poziom 5, NDT Bobath dla dorosłych) jak i wszelkich form pracy manualnej.

  Pomimo ukończenia około 70 szkoleń mój głód wiedzy nie został zaspokojony a w głowie pojawiało się coraz więcej pytań. Odpowiedzi na wiele z nich uzyskałem podczas studiów osteopatycznych a na pozostałe ciągle szukam odpowiedzi ucząc się anatomii, embriologii i fizjologii oraz starając się zrozumieć interakcje między tymi naukami podstawowymi. Dlatego właśnie rozpocząłem naukę medycyny ewolucyjnej 😉

  Z tych przemyśleń oraz doświadczeń zawodowych wyłonił się program mojego szkolenia “Skolioza okiem osteopaty” . Jest to szkolenie, na którym staram się jak najlepiej przekazać moje postrzeganie problemu skolioz i wad postawy oraz dać uczestnikom wszelkie narzędzia potrzebne do samodzielnej pracy.

 • Marcel Mieszkalski
  Fizjoterapeuta, Osteopata

  Magister fizjoterapii i osteopata z pasją, który od lat wspiera rozwój i edukację polskich terapeutów. Twórca marki Fizjopassion, zrzeszającej społeczność Fizjopasjonatów.

  Absolwent 5-letniego cyklu kształcenia osteopatycznego w Akademii Osteopatii w Krakowie. Po ukończeniu studiów związany z Akademią w roli asystenta, gdzie wspiera studentów jednego z poznańskich roczników.

  Ukończył kilkadziesiąt szkoleń z zakresu terapii manualnej, terapii wisceralnej czy terapii tkanek miękkich.

  Szczególnie zainteresowany anatomią w praktycznym wydaniu oraz zagadnieniami klinicznymi. Nieustannie rozwija się w ramach szkoleń podyplomowych pod okiem polskich i światowych pionierów medycyny osteopatycznej.

  Twierdzi, że zdobywanie wiedzy nie ma początku ani końca. Edukacja to dla niego proces zwany życiem.

Komentarze