Szyja – od embriologii po spojrzenie kliniczne

Podczas warsztatów dowiesz się jak w procesie ontogenezy rozwija się szyja, co pozwoli Ci lepiej zrozumieć jej anatomiczne i funkcjonalne relacje z resztą ciała.

Pokażę Ci dlaczego dolegliwości szyi są bardzo często jedynie manifestacją problemów zlokalizowanych w rejonie klatki piersiowej, jamy brzusznej czy nawet kompleksu miednicy.

W części praktycznej warsztatu skupimy się na lokalizowaniu najczęstszych wzorców napięciowych, które w praktyce klinicznej mogą generować dolegliwości, tj. rwa barkowa, czynnościowy kręcz szyi, bóle głowy, nudności, chrypka, dysfunkcje aparatu żucia i wiele innych.

Nauczę Cię oceny napięciowej i elementów terapii związanych z korekcją nieprawidłowych wzorców.

Zapoznaj się poniżej ze szczegółowym harmonogramem i zajmij 1 z 12 miejsc podczas kameralnych warsztatów. stacjonarnych.

 • 00

  dni

 • 00

  godzin

 • 00

  minut

 • 00

  sekund

Harmonogram

9:00 - 9:45
Wykład wprowadzający
Dowiesz się jak rozwija się odcinek szyjny kręgosłupa i jakie relacje strukturalne i funkcjonalne wynikają z procesu rozwoju. Wskażę Ci dlaczego szyja stale szuka kompromisu między systemem nerwowym, a wisceralnym i jak wykorzystuje do tego system mięśniowo-powięziowy.
Prowadzący:
Marcel Mieszkalski
9:45 - 10:30
Elementy diagnostyki
Nauczę Cię oceniać dominujące wzorce napięciowe na poziomie szyi, co pozwoli Ci sprawniej wyznaczać kierunek terapii.
Prowadzący:
Marcel Mieszkalski
10:30 - 10:45
Przerwa kawowa
10:45 - 11:30
Brzuszny aspekt szyi
Pokażę Ci elementy pracy z systemem gnykowym i trzewnym aspektem szyi, włączając w to integrację napięć na poziomie klatki piersiowej.
Prowadzący:
Marcel Mieszkalski
11:30 - 12:15
Grzbietowy aspekt szyi
Pokażę Ci elementy pracy z kompleksem potyliczno-szczytowo-obrotowym oraz mobilizacje kolumny kręgosłupa w rejonie szyjno-piersiowym.
Prowadzący:
Marcel Mieszkalski
12:15 - 13:00
Przepona oddechowa i śródpiersie
Pokażę Ci jak poprawić relacje napięciowe szyi i przepony oddechowej, poprzez zaangażowanie prostych technik w obszarze śródpiersia.
Prowadzący:
Marcel Mieszkalski
Marcel Mieszkalski
Fizjoterapeuta, Osteopata
Magister fizjoterapii i osteopata z pasją, który od lat wspiera rozwój i edukację polskich terapeutów. Twórca marki Fizjopassion, zrzeszającej społeczność Fizjopasjonatów. Absolwent 5-letniego cyklu kształcenia osteopatycznego w Akademii Osteopatii w Krakowie. Po ukończeniu studiów związany z Akademią w roli asystenta, gdzie wspiera studentów jednego z poznańskich roczników. Ukończył kilkadziesiąt szkoleń z zakresu terapii manualnej, terapii wisceralnej czy terapii tkanek miękkich. Szczególnie zainteresowany anatomią w praktycznym wydaniu oraz zagadnieniami klinicznymi. Nieustannie rozwija się w ramach szkoleń podyplomowych pod okiem polskich i światowych pionierów medycyny osteopatycznej. Twierdzi, że zdobywanie wiedzy nie ma początku ani końca. Edukacja to dla niego proces zwany życiem.

Data

29 październik 2021

Czas

09:00 - 13:00

Koszt

250.00ZŁ

Więcej informacji

ZAPISZ SIĘ

Etykiety

Miasto: Wrocław

Lokalizacja

Klinika Health Point
Wrocław, ul. Benedykta Polaka 4/7U

Organizator

Fizjopassion
Telefon
+48 572 518 516
Email
kontakt@fizjopassion.pl
Strona WWW
https://fizjopassion.pl
ZAPISZ SIĘ

Prowadzący

 • Marcel Mieszkalski
  Fizjoterapeuta, Osteopata

  Magister fizjoterapii i osteopata z pasją, który od lat wspiera rozwój i edukację polskich terapeutów. Twórca marki Fizjopassion, zrzeszającej społeczność Fizjopasjonatów.

  Absolwent 5-letniego cyklu kształcenia osteopatycznego w Akademii Osteopatii w Krakowie. Po ukończeniu studiów związany z Akademią w roli asystenta, gdzie wspiera studentów jednego z poznańskich roczników.

  Ukończył kilkadziesiąt szkoleń z zakresu terapii manualnej, terapii wisceralnej czy terapii tkanek miękkich.

  Szczególnie zainteresowany anatomią w praktycznym wydaniu oraz zagadnieniami klinicznymi. Nieustannie rozwija się w ramach szkoleń podyplomowych pod okiem polskich i światowych pionierów medycyny osteopatycznej.

  Twierdzi, że zdobywanie wiedzy nie ma początku ani końca. Edukacja to dla niego proces zwany życiem.

Komentarze