Wady klatki piersiowej okiem osteopaty

W trakcie warsztatów omówimy i przećwiczymy badanie różnicowe pozwalające zorientować się czy wada klatki piersiowej wynika z problemów napięciowych w tym obszarze czy jest to problem wtórnie związany z innym obszarem ciała.

Zajmiemy się technikami manualnymi potrzebnymi do skutecznej pracy w obszarze klatki piersiowej. Dowiesz się również jak ocenić fizjologicznie poprawny oddech i jak w razie potrzeby przeprowadzić reedukację oddechową.

Nauczysz się odzyskiwać prawidłową ruchomość klatki piersiowej poprzez celowane ćwiczenia oddechowe oraz prowadzić oddechowe ćwiczenia korekcyjne dedykowane do konkretnych wad.

Zapoznaj się poniżej ze szczegółowym harmonogramem i zajmij 1 z 12 miejsc podczas kameralnych warsztatów. stacjonarnych.

 • 00

  dni

 • 00

  godzin

 • 00

  minut

 • 00

  sekund

Harmonogram

9:00 - 9:30
Wprowadzenie do tematu wad klatki piersiowej
Poznasz osteopatyczne spojrzenie na problem wad klatki piersiowej i dowiesz się czym jest wzorzec napięciowy.
Prowadzący:
Jakub Durczak
9:30 - 10:15
Badanie różnicowe
Nauczysz się oceny pacjenta, wskazującej czy wada klatki piersiowej wynika z problemu napięciowego w tym obszarze czy jest to problem wtórny, którego źródło jest oddalone od samej klatki piersiowej.
Prowadzący:
Jakub Durczak
10:15 - 10:30
Przerwa kawowa
10:30 - 11:45
Techniki manualne w pracy z klatką piersiową
Nauczysz się mobilizować klatkę piersiową w celu poprawy jej ruchomości.
Prowadzący:
Jakub Durczak
11:45 - 13:00
Techniki oddechowe w pracy z klatką piersiową
Nauczysz się oceniać i optymalizować wzorzec oddechowy, a także wprowadzać ćwiczenia korekcyjne wspomagające korekcję wad klatki piersiowej.
Prowadzący:
Jakub Durczak
Jakub Durczak
Fizjoterapeuta, Osteopata
Jestem fizjoterapeutą i osteopatą z ponad 15 letnim stażem. Od samego początku mojej drogi zawodowej bardzo intensywnie szkoliłem się podyplomowo zarówno w zakresie pracy poprzez ruch (PNF poziom 5, NDT Bobath dla dorosłych) jak i wszelkich form pracy manualnej. Pomimo ukończenia około 70 szkoleń mój głód wiedzy nie został zaspokojony a w głowie pojawiało się coraz więcej pytań. Odpowiedzi na wiele z nich uzyskałem podczas studiów osteopatycznych a na pozostałe ciągle szukam odpowiedzi ucząc się anatomii, embriologii i fizjologii oraz starając się zrozumieć interakcje między tymi naukami podstawowymi. Dlatego właśnie rozpocząłem naukę medycyny ewolucyjnej 😉 Z tych przemyśleń oraz doświadczeń zawodowych wyłonił się program mojego szkolenia "Skolioza okiem osteopaty" . Jest to szkolenie, na którym staram się jak najlepiej przekazać moje postrzeganie problemu skolioz i wad postawy oraz dać uczestnikom wszelkie narzędzia potrzebne do samodzielnej pracy.

Data

22 październik 2021

Czas

09:00 - 13:00

Koszt

250.00ZŁ

Więcej informacji

ZAPISZ SIĘ

Etykiety

Miasto: Wrocław

Lokalizacja

Klinika Health Point
Wrocław, ul. Benedykta Polaka 4/7U

Organizator

Fizjopassion
Telefon
+48 572 518 516
Email
kontakt@fizjopassion.pl
Strona WWW
https://fizjopassion.pl
ZAPISZ SIĘ

Prowadzący

 • Jakub Durczak
  Fizjoterapeuta, Osteopata

  Jestem fizjoterapeutą i osteopatą z ponad 15 letnim stażem.

  Od samego początku mojej drogi zawodowej bardzo intensywnie szkoliłem się podyplomowo zarówno w zakresie pracy poprzez ruch (PNF poziom 5, NDT Bobath dla dorosłych) jak i wszelkich form pracy manualnej.

  Pomimo ukończenia około 70 szkoleń mój głód wiedzy nie został zaspokojony a w głowie pojawiało się coraz więcej pytań. Odpowiedzi na wiele z nich uzyskałem podczas studiów osteopatycznych a na pozostałe ciągle szukam odpowiedzi ucząc się anatomii, embriologii i fizjologii oraz starając się zrozumieć interakcje między tymi naukami podstawowymi. Dlatego właśnie rozpocząłem naukę medycyny ewolucyjnej 😉

  Z tych przemyśleń oraz doświadczeń zawodowych wyłonił się program mojego szkolenia “Skolioza okiem osteopaty” . Jest to szkolenie, na którym staram się jak najlepiej przekazać moje postrzeganie problemu skolioz i wad postawy oraz dać uczestnikom wszelkie narzędzia potrzebne do samodzielnej pracy.

Komentarze